הזן את קוד האישור ששלחנו אליך בהודעת טקסט

מספר הטלפון הנייד שלח שוב

כמה יוצא התמ"א? מחשבון כדאיות לפרויקטים של התחדשות עירונית

article image

יזמים? בעלי דירות? מתלבטים אם להיכנס לפרויקט תמ"א 38?

באמצעות המחשבון של Yazame תוכלו להבין תוך חצי דקה בלבד האם העסקה משתלמת או לא.

 

 

Yazame הוא מחשבון לבירור הכדאיות של פרויקטים מתחום ההתחדשות העירונית לרבות תמ"א 1 (חיזוק), תמ"א 2 (הריסה ובניה) ופינוי בינוי.

המחשבון שנוצר ופותח על ידי חיים ביילי, דניס אברמוב ושמאי המקרקעין ישראל ענבל מספק חישוב מפורט לגבי הכדאיות הכלכלית של עסקאות תמ"א 38, הן עבור היזמים המעוניינים לבחון את רווחיות הפרויקט והן עבור בעלי דירות המבקשים להבין עד כמה ישתלם להם להסכים לפרויקט מעין זה.

 

את הרעיון הגה ישראל ענבל לאחר שזיהה במסגרת עבודתו כשמאי מקרקעין, את הצורך של יזמי הנדל"ן בקבלת מושג ראשוני לגבי כדאיות העסקאות אותן הם בוחנים.

עד כה אם היה מבקש יזם לבדוק כדאיות של פרויקט היה עליו להוציא כסף מכיסו ולשלם לשמאי מקרקעין על מנת שיערוך עבורו דו"ח כדאיות הנקרא דו"ח אפס.

בין אם הייתה מסקנת הדו"ח חיובית או שלילית – את עלות הדו"ח אותו היזם כבר שילם.

ענבל חבר לביילי המגיע מתחום מערכות המידע ומשמש כמנהל המיזם ואל אברמוב המתכנת והמנהל הטכנולוגי הראשי ויחד יצרו את המחשבון שנועד לאפשר ליזמים ולבעלי דירות לחסוך בזמן ובעלויות ולהימנע מעסקאות לא משתלמות.

 

איך זה עובד?

השימוש במחשבון קל, ברור וידידותי.

כל משתמש מתבקש למלא פרטים בסיסיים על המבנה המיועד להתחדשות כמו כתובת המבנה, מספר הקומות והדירות, התוספות המבוקשות והדירות החדשות שייבנו במידה והפרויקט ייצא לפועל.

 

מילוי הפרטים דורש חצי דקה בלבד ובסיומה מקבל המשתמש דיווח מקיף ומפורט הכולל עלויות והכנסות, טבלת ממצאים וטבלת רגישות, ובנוסף נתוני מכירות איזוריות על פיהן מחושב מחיר המכירה למטר של הדירות החדשות.

המחשבון מתבסס מלבד הנתונים אותם ממלא המשתמש, על נתוני שוק ארציים ואזוריים והחישובים נעשים תחת פיקוח צמוד של ישראל ענבל שמאי המקרקעין.

חשוב לציין כי המחשבון לא נועד להחליף את הצורך בדו"ח אפס, אותו יידרש יזם לערוך אם יחליט להיכנס לפרויקט, אך בהחלט יכול להעניק לכל יזם או בעל דירה את הכיוון הברור: go no go - מבחינה כלכלית.

 

בימים אלו, ולזמן מוגבל השימוש במחשבון מוצע חינם, ומתייחס הן לפרוייקטים של תמ"א 1 (חיזוק) והן לפרויקטים של תמ"א 2 (הריסה ובניה).

בנוסף מאפשר המחשבון לערוך חישוב כדאיות כלכלית גם עבור פרויקטים של פינוי בינוי הכוללים חישוב מכפיל על פי אחוז רווח מבוקש.

קיימות תכניות לפיתוח המחשבון באפיקים נוספים בעתיד, לטובת בעלי הדירות והיזמים.

החישוב בכפוף ל תנאי השימוש

בחר את סוג הפרויקט

article image
החישוב בכפוף ל תנאי השימוש